Kód: 140 | Značka: Mjøderiet

Mjøderiet - Medovina "Helheim" ovocná 0,25l

275 Kč 227,27 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Helheim je sušší ovocitá medovina s příjemou trpkostí bezinek.

Kategorie: Medoviny
Kategorizace: Melomel
Typ Medoviny: Ochucené
Druh Medoviny: Ovocné
Typ Obalu: Láhev
Země Původu: Norsko
Výrobce: Mjøderiet
Obsah Alkoholu: 12%
Objem: 0,25l
Složení: voda, med, jablka, ostružiny, borůvky, černý rybíz, jahody, maliny, třešně, bezinky, citron, kvasinky, oxid siřičitý
Cena za 1L: 1100Kč
Položka byla vyprodána…

Helheim je sušší, jemě karbonizovaná ovocitá medovina s příjemou trpkostí bezinek, která vznikla spoluprácí Mjøderietu a stejnojmenné pohanské kapely z Bergenu. Nejlépe si její chuť vychutnáte v pokojové teplotě ihned po otevření, otevřenou láhev již nedoporučujeme delší dobu skladovat.

 

Složení: voda, med, jablka, ostružiny, borůvky, černý rybíz, jahody, maliny, třešně, bezinky, citron, kvasinky, oxid siřičitý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Mjøderiet se skládá z pěti nadšenců z norského Bergenu s vášní pro medovinu - starodávný nápoj, který se v posledních letech začal vracet k severským chutím.

Z prostředí norských domácích pivovarů a pivních nadšenců vycházíme z prostředí kde je ambicí společnosti Mjøderiet revitalizovat medovinu v Norsku i na mezinárodní úrovni. Věříme, že stále více lidí je připraveno zapojit se do mezinárodního vývoje, v němž se medovina vrací zpět v několika zemích. Myslíme si, že medovina je nesmírně vzrušující nápoj s obrovským potenciálem. Mjøderiet se snaží šířit znalosti o, oživovat klasické styly a experimentovat s novými a dobrodružnými příchutěmi.

Jednou nohou máme starou tradici medoviny, ve které se snažíme vzkřísit starodávné příchutě a prastaré recepty, zatímco druhou máme v nové řemeslné kultuře nápojů se zaměřením na experimentování s ovocem, bobulemi, kořením, různými úrovněmi sycení oxidem uhličitým a alkoholem silné stránky.

Mjøderiet chce rozmanitost. Chceme kvalitu. Chceme skutečnou vášeň pro ušlechtilé nápoje, pro med pečlivě sbíraný pracovitými včelami, pro skutečné ovoce a bobule, pro chutné koření a bylinky. Chceme vzrušující nové kombinace chutí. Chceme Medovinu lidem.