Medovina z Vysočiny

 

Historie naší rodinné firmy – Včelařství Sláma začíná v roce 2000. Při výrobě medoviny dbáme na zachování tradičních postupů, avšak využíváme k tomu i moderní technologie, abychom docílili produktů té nejvyšší kvality

 

Med

získáváme na výrobu naší medoviny především od vlastních včelstev. Ty máme umístěna na několika lesních stanovištích, v krásném a hlavně čistém prostředí naší Vysočiny. Vzhledem ke zvýšenému odbytu medoviny nakupujeme další med od dobrých včelařů, kteří dávají záruku, že dodají med té nejlepší kvality.

Voda

Není žádným tajemstvím, že voda zásadním způsobem ovlivňuje chuť výsledného produktu. Najít vodu, která by svým složením vyhovovala výrobě medoviny, není proto vůbec snadné, když navíc musí být vhodná i pro dobré prokvašení.

Byliny a koření

nakupujeme ze specializovaných velkoobchodů jako čistý přírodní produkt a dle našich receptur z nich tvoříme výluhy.

Výroba

Je ve své podstatě podobná výrobě vína. Vzhledem k tomu, že je prokvášen hustý medový roztok, musí být použity kvalitnější kvasinky a trvale zajištěna optimální teplota, která je podstatně vyšší než chlad sklepních prostor při prokvášení vín. Rovněž na nemoci a vady je oproti vínu medovina podstatně náročnější na úzkostlivou čistotu, dezinfekci a celkovou hygienu provozu. Rozdílná je i doba prokvášení a zrání – u vína několik měsíců. Medovina je však vyčeřená a chuťové zjemněná nejdříve rok od jejího založení.