Mjodgard

Mjødgård byl založen v roce 2008, Odd Castmar měl vizi, a pro svůj původně pivovar napsal manifest. V mnoha ohledech jednoduché pokyny, jak udělat dobrou medovinu. Ale také pokud jde o hodnoty, suroviny a láska k medu, měřítka, které mohou mnoyzí cítit jako samozřejmé. Není však samozřejmost, že takto fungují všichni sládci či pivovary, zdaleka ne. Vidíme mnoho pivovarů a „míchaček medoviny“, které mají ke své výrobě úplně jiný přístup.

Mjødgård je minipivovar, který se specializuje na vaření medoviny. Máme pivovar v Dalby, na hranici mezi obcí Stevns a Faxe. Náš pivovar je vyzdoben v historickém prostředí, v jedné ze starých likérových hal Heering. Pivovar založil Odd Castmar v roce 2008 v Djurslandu. V lednu 2018 jsem (Thomas Priiskorn) převzal Mjødgård a dnes jsem vlastníkem a sládkem Mjødgårdu.

V souvislosti se změnou vlastníka se pivovar přestěhoval na východní Zéland, nejprve se sídlem ve Stevns a po 15 měsících tam jsme jej přestěhovali do Dalby do nějakých větších prostor. Odtud se dodnes vaří naše gurmánská medovina. Celá myšlenka a vize Mjødgård je vařit medovinu té nejvyšší kvality. Chceme vařit gurmánskou medovinu a vidíme se jako součást nové severské kuchyně. Pivovar pracuje s autentickým a tradičním přístupem k vaření piva, který se používá již od doby Vikingů a pravděpodobně ještě dále. Můžete si přečíst mnohem více o našich vizích, surovinách atd. v základních nabídkách.